KODUKORD

Viimati uuendatud: Kolmapäev, 05 August 2020

Eralasteaed Rüblik Kodukord

                                                                                                                            

                                                                                                                                                                   Kinnitatud direktori käskkirjaga nr. 12,  03.08.2020 a. 

 

LASTEAIA PÄEV

Lasteaed on avatud tööpäeviti kell 7.30 – 18.00. Eralastead Rüblik õppe – ja kasvatuskorralduse aluseks on õppekava, mis vastab koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale. Rühmad töötavad päevakava alusel, millega on võimalik tutvuda kodulehel ja rühmade koridoris oleval teadetetahvlil.

Lapsevanemal on õigus saada lasteaia direktorilt ja õpetajatelt teavet lasteaia töökorralduse ning õppe -ja kasvatustegevuste kohta. Lapsevanem teavitab rühma õpetajat, kui laps haigestub või mingil muul põhjusel ei tule lasteaeda, hiljemalt samal hommikul kella 8.30ks rühmatelefonil Mürakarud 56 243 911 ja Põnnid 58519685 või e-mailile Mürakarud See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja Põnnid See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kui lasteaeda pole teatatud lapse puudumisest, läheb esimene puudumise päev toidurahana kirja. Kui laps on puudunud ja soovite ta järgmisel päeval lasteaeda tuua, siis palun teatage sellest lasteaeda, et Teie lapsele saaks järgmiseks päevaks toidu tellida.

LAPSE LASTEAEDA TOOMINE JA KOJUVIIMINE     

Lapse lasteaeda toomine ja koju viimine toimub lapsevanemale sobival ajal arvestades lasteaia päevakava. Lapse turvalisuse tagamiseks annab vanem lapse õpetajale isiklikult üle.


Kell 8.30 on hommikusöök ning 9.00 algavad õpetaja poolt ettevalmistatud tegevused.

Lapsele järgi tulles võtke kindlasti õpetajatega kontakti. Rühma õpetaja vastutab lapse eest seni, kuni lapsevanem on võtnud lapse üle ja teatanud lahkumisest. Õhtul palume kinni pidada lasteaia sulgemise ajast. Lasteaed suletakse kell 18.00.  Juhul, kui tekib probleeme lapsele õigeks ajaks järeletulemisega, palume sellest kindlasti informeerida rühma õpetajat. Teatage õpetajale, kui lapsele tuleb järele keegi teine peale lapsevanema. Õpetajal pole õigust anda last üle võõrale inimesele ilma vanemaga konsulteerimata.

LAPSE TERVIS

Lapse esmakordsel lasteaeda tulekul informeerib vanem vajadusel kirjalikult direktorit lapse terviseseisundist tulenevatest eritingimustest (nt eritoit, allergia), mille alusel personal kohandab võimaluse korral päevakava või tellib toitlustajalt eritoitu.

Rühma õpetajal on õigus mitte vastu võtta haiguse tunnustega last (silmapõletik, lööve, tugev vesine nohu, köha, palavik).

Nakkushaigustest (tuulerõuged, sarlakid, leetrid jms) palume viivitamatult lasteaeda teavitada. Peale nakkushaigust lubab lapse lasteaeda tagasi last ravinud arst.

Menüüga saab tutvuda rühma stendil ja Eliisis.

LAPSE RIIETUS

Laps tuuakse lasteaeda puhaste ja tervete riietega. Rühmatoas on lapsel vajalikud vahetusjalanõud ja mugav riietus.

Lapsel on lasteaias oma kapp. Lapsel peaksid olema kapis kamm ja pabertaskurätikud.

Õues viibimiseks võiksid olla eraldi õueriided. NB! Lapse turvalisuse huvides ei tohiks olla riietuses seotavaid salle (palume kasutada kaeluseid) ja pikki kapuutsinööre. Laste riided ja jalanõud on soovitav märgistada lapse nimega.

MÄNG JA ÕUESOLEK

Lasteaias viibivad lapsed õues 1 – 2 korda päevas. Talvel käivad 2 – 3 aastased lapsed õues välistemperatuuriga kuni -10 C ja 4 - 7 aastased lapsed kuni -18 C.

Laps võib lasteaeda kaasa võtta oma kaisu mänguasja. Väikeseid ja kergesti purunevaid mänguasju pole soovitav kaasa võtta ning kodust kaasavõetud mänguasjade purunemise või kadumise eest lasteaed ei vastuta.

 

KOOSTÖÖ JA TURVALISUS

Hea koostöö lapsevanemate ja õpetaja vahel on aluseks lapse kiirele kohanemisele ja turvatunde kujunemisele. See omakorda toetab lapse arengut ja loob meeldiva meeleolu terveks päevaks. Lasteaia töötajad tegutsevad alati lapse parimaid huvisid arvestades. Laste ja töötajate vaimset/füüsilist turvalisust ohustavate olukordade tekkimise korral pöördutakse lasteaia direktori poole, kelle pädevuses on juhtumi lahendamine või selle juhtumi andmine sotsiaalametnikule, lastekaitse spetsialistile või politseile.

 

Teatage õpetajale, kui vajalikud kontaktandmed (telefoninumber, meiliaadress, kodune aadress) on muutunud.  Lapsevanemate meililisti/Facebooki gruppide kaudu informeerime Teid lasteaias toimuvatest sündmustest ja aktuaalsetest tegemistest.

 

Küsimuste, murede, probleemide ja ettepanekutega pöörduge julgelt lasteaia pidaja, direktori, õpetajate ja õpetaja abide poole. Teiepoolsed ettepanekud lasteaia töökorralduse suhtes on igal ajal teretulnud.